Co zwiedzić w Berlinie w jeden dzień?

0

Potrzebowałam dwóch miesięcy na ochłonięcie po wyprawie w której miałam okazję wziąć udział w maju. Jeżeli tak ma wyglądać każda moja delegacja, to poproszę więcej 🙂 Moja agencja odbierała nagrodę w prestiżowym konkursie Google i ja, wraz z moją przyjaciółką miałam okazję ją przetransportować do Polski. Wziełyśmy także udział w imprezie pod hasłem Ready to Rock zorganizowanej w starej fabryce Motorwerk Berlin – na początku produkowano tam części samochodowe, a potem w latach 90 organizowany był festiwal Mayday. Zdecydowanie czuć tam koncertowy klimat! Było doskonale i na pewno zapamiętam to na długo!
ready to rock google
ready to rock google
Po załatwieniu służbowych obowiązków zdecydowałyśmy się na całodzienne zwiedzanie stolicy Niemiec. To był mój 3 raz w tym mieście i chociaż wiele miejsc widziałam wcześniej, to ciągle byłam głodna zwiedzania. Ola, która mi partnerowała w tym dniu była doskonałym kompanem do wycieczki.

Co zobaczyć w Berlinie w ciągu jednego dnia

Czy można zwiedzić Berlin w jeden dzień? Tak! Wiele ciekawych miejsce jest na wyciągnięcie ręki! Zobaczcie jak wyglądał nasz plan wycieczki.

1. Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz

Ta wieża ma prawie 370 metrów, na wysokości 200 metrów mieści się kula z tarasem widokowym i kawiarenką. Można wypić pyszną kawę i obejrzeć sobie stolicę Niemiec z pewnej perspektywy. Sam plac na którym mieści się wieża kipi od turystów, sklepów, budek z jedzeniem. To świetna baza wypadowa do zwiedzania wielu punktów w Berlinie.
wieża telewizyjna berlin
2. Neogotycki ratusz (zwany także czerwonym) i kościół św. Mikołaja.

ratusz berlin
3. Wyspa Muzeów wraz z Muzeum Pergamońskim

Podczas tej wycieczki nie zwiedzałyśmy Muzeów, ale na prawdę warto zrobić. Przy ostatniej wizycie największe wrażenie zrobiło na mnie właśnie Muzeum Pergamońskie, więc jeżeli macie szansę tam pójść, to zróbcie to bez dwoch zdań. Warto dla Ołtarzu i bramy Isztar. Akurat w maju były one rekonstruowane i wyłączone ze zwiedzania, mam nadzieję jednak że szybko wrócą do programu i będzie można je zobaczyć. Oj tak, Pergamonmuseum to jest moje ulubione z wielu muzeów, jakie można tam zwiedzać. Znajdziecie tam również:

  • Stare Muzeum
  • Nowe Muzeum
  • Muzeum im. Bodego
  • Stara Galeria Narodowa

Chcąc dokładnie obejrzeć wszystkie z nich potrzeba weekendu!
wyspa muzeów
4. Fontanna Neptuna
co zwiedzić w berlinie w 1 dzień
5. Berliner Dom
Monumentalna, piękna, bogato zdobiona katedra berlińska robi niesamowite wrażenie. Usytuowana nad rzeką Szprewą jest bardzo atrykacyjnym turystycznie miejscem, zwłaszcza że obok wije się bulwar z licznymi kafejkami i ogródkami kawiarni. Na końcu tej ścieżki można wygodnie odpocząć na leżaku, zjeść lody i posłuchać ulicznych grajków. Tak właśnie zrobiłyśmy by chwilkę odpocząć.
berliner dom

6. Wydział Prawa Uniwersytetu Humboldta, niegdyś Królewska biblioteka
uniwersytet humboldta
7. Reichstag
Siedziba niemieckiego Parlamentu jest bardzo dobrzez znana za sprawą swojej szklanej kopuły. Budynek można zwiedzać, jednak trzeba się przygotować na kilometrowe kolejki. Tak było i w ten piątek, na oko ok. 2 h czekania 🙂 Ale musicie przyznać, że jest mocno fotogeniczny.
reichstag berlin
8. Brama Brandenburska
Niedaleko Reichstagu jest Brama Brandenburska, którą trzeba zobaczyć z bliska. Dosłownie kilkuminutowy spacer i jesteście na miejscu. To chyba najczęściej fotografowane miejsce w Berlinie (obok muru berlińskiego z graffiti ilustrującym pocałunek dwóch znanych polityków). Sama brama jest cudowna, 6 potężnych kolumn z kwadrygą, rydwanem i końmi. No no… całość robi wrażenie. Nieopodal alei głównej, przy budynku UE byłyśmy świadkami puszczania gwiazdek z pianki. Fajny akcent. Tam też zjadłyśmy słynne currywurst – dobrze, że wzięłyśmy z Olą 1 sztukę na pół, bo jest to mocno pikantne danie i wypaliło mi buzię. Koszt kiełbaski z bułeczką to 3 euro.
brama brandeburska berlin
currywurst berlin

Symbol Berlina – Ampelmann

Ten śmieszny ludek jest wszędzie, na magnesach, torbach, koszulkach, nawet sygnalizacji świetlnej! W Berlinie znajdziemy wiele sklepów z pamiątkami i słodkimi gadżetami.
pamiątki berlin

Co jeszcze można zwiedzić w Berlinie

Jeżeli mielibyście jeszcze jeden dodatkowy dzień to zastanówcie się nad odwiedzeniem jednego z największych w Europie zoo! To będzie mój następny cel do zobaczenia w tym mieście. W połączeniu z Aquarium Berlin to będzie fajna przygoda. Chciałabym też zobaczyć Poczdam. Jestem ciekawa, kiedy pojadę tam następnym razem!
co zwiedzić w berlinie w 1 dzień

Komunikacja w Berlinie

Miasto jest doskonale skomunikowane i bardzo łatwo się w nim przemieszczać. Metro, kolejka naziemna, tramwaje czy autobusy? Jeszcze Wam mało? Można wypożyczyć jeden z czerwonych rowerów. Jest tam sieć wypożyczalni, które umożliwiają szybki transport (nie jestem pewna, ale coś koło 12 euro za dobę).

Bilet całodzienny, na strefę A i B, to koszt 7 euro, można też kupować jednorazowe bilety po 2,40 euro. Automaty z biletami mogłyby być jednak gęściej porozstawiane 🙂 w pierwszy dzień miałyśmy kłopot z odnalezieniem takowego w okolicy naszego zameldowania.

Berlin można także zwiedzać turystycznymi autobusami, dwupiętrowymi – koszt takiej wycieczki to 10 – 15 euro. Do dyspozycji jest także rejs statkiem albo wyprawa trabantami. Nie można się nudzić wybierając środek lokomocji. Zabytki w centrum spokojnie poznamy na własnych nogach, także rozważcie także tę opcję planując trasę zwiedzania.

Hotel godny polecenia w Berlinie

Zatrzymaliśmy się w hotelu Andel’s by Vienna House Berlin, polecam to miejsce z całego serca – doskonałe warunki w pokoju, pyszne śniadania i dobra lokalizacja. Wszędzie miałyśmy blisko. Za jedną dobę płaciłyśmy ok. 500 zł, rezerwacje robiłam przez booking.com. Szukając noclegu dla siebie zwracajcie uwagę na lokalizację, Berlin jest dosyć rozległy. Wiele osób polecało nam też skorzystanie z airbnb – następnym razem się skusimy.

To była świetna wycieczka! 1 dzień to nie jest dużo, ale zdecydowanie da się poczuć klimat tego miasta. Nie mogę doczekać się kolejnej europejskiej stolicy!

Share.

Leave A Reply