Dzień dziecka na słodko

0

ciasteczka

Niebawem święto wszystkich dzieci, a że każdy z nas przez całe życie jest dla kogoś dzieckiem możemy sobie pofolgować i na czas 1 czerwca zapomnieć o wszystkich dietach świata. Za 3 tygodnie możemy kosztować najróżniejszych słodyczy, bez wyrzutów sumienia skusić się na pyszny czekoladowy tort Fedora albo własnoręcznie przygotowane lody waniliowe. Pamiętając jednak, że to głównie święto osób nie posiadających jeszcze dowodów osobistych, postawmy na całodzienne słodkie szaleństwo i chociaż raz w roku pozwólmy naszym dzieciom nacieszyć się cukrem. Jak powszechnie wiadomo, jedzenie słodyczy, zwłaszcza czekolady, podnosi poziom endorfin i ogólnie wywołuje poczucie szczęścia A czy nie to właśnie chodzi nam – rodzicom? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim tutorialem menu, który wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka.

 

Śniadanie:

Pierwszy posiłek dnia, przez niektórych uważany za najważniejszy powinien wprawić nasze dziecko w dobry nastrój. Może zatem postawić na mieszankę zdrowia w postaci świeżych owoców oraz odrobinę słodkości ukrytą w serku homogenizowanym? Idealnie swoje zadanie wykonają placuszki z truskawkami. Oczywiście możemy dołożyć inne owoce, niż te podane w przepisie. Banany, brzoskwinie i kiwi również poradzą sobie z zadowoleniem naszego dziecka.

 

II śniadanie:

Nie ma nic lepszego niż zjedzenia na drugie śniadanie pożywnych ciasteczek czekoladowych w postaci muminków. Posypane m&msami są bardzo atrakcyjne dla naszych pociech. Nie ujdą uwadze także innych dzieci dlatego lepiej od razu przygotować większą porcję.

 

Obiad:

Dzień dziecka obejmuje także obiad, dlatego nie możemy odstępować od reguły. Na główny posiłek dnia zaserwujmy naszym dzieciom sałatkę delicję, która pięknie wygląda i znakomicie smakuje. Niewielka porcja pozwala zabić głód na długi czas. Dodatkowo na deser możemy przygotować tradycyjny polski placek z jabłkami. Zwłaszcza teraz, gdy zaczynają pojawiać się świeże owoce, powinniśmy promować ich obecność podczas różnych posiłków.

 

Podwieczorek:

Na podwieczorek proponujemy coś lekkiego, ale równie smakowitego i atrakcyjnego dla naszych małych pociech. W roli głównej na podwieczorku występuje bowiem koktajl z kefiru i truskawek. Jako, że czerwiec jest miesiącem czerwonych i słodkich owoców, powinniśmy jak najwięcej korzystać z dobrodziejstw natury. Mrożone truskawki bowiem nie smakują i pachną, tak jak te kupione na bazarku u starszej pani.

 

Kolacja:

Po całym dniu tego słodkiego szaleństwa na kolację podajmy kilka cytrynowych ciastek, które świeżo upiekłyśmy w ciągu dnia.

Oh dobrze, że dzień dziecka jest tylko raz w roku…

Share.

Leave A Reply