Jak pozbyć się nadmiaru wody w organizmie?

0

W ramach akcji #najgrubszaświadkowawpowiecie co tydzień badam swoją wagę i poziom wody nagromadzony w organizmie. Dowiaduję się przy tej okazji jak wiele tłuszczyku pozbyłam się ze swojego ciała, jak wiele wody mi się zatrzymało i co powinnam jeść by się jej pozbyć. Od swojej pani dietetyk wiem, że nadmiar wody nie jest tylko moim problemem, jednak nazbierane 15 litrów daje do myślenia… Teraz jest już lepiej, obecnie mam ok. 10 l wody za dużo. Chciałabym jednak jeszcze bardziej zbić tę cyfrę więc poszukałam kilku pomysłów na pozbycie się nagromadzonej wody.

Wiecie, że zatrzymana woda to nawet 2-3 kg różnicy w wadze?

co powoduje gromadzenie się wody w organizmie?

Opinii jest wiele, do najpopularniejszej należy ta, że jest to po prostu tendencja organizmu. Nie można jednak lekceważyć nieprawidłowej diety (za dużo soli), antykoncepcji hormonalnej czy upalnej pogody. Naturalnym stanem rzeczy jest zatrzymanie wody między 15, a 28 dniem cyklu u kobiet – progesteron jest za to odpowiedzialny.

Objawy nadmiaru wody w organizmie

Dokuczliwą konsekwencją nadmiaru wody w organizmie jest zwiększona masa ciała, opuchlizna – zwłaszcza nóg oraz obrzęki (rąk, kostek, palców czy nawet twarzy). Jeżeli przy zdejmowaniu obuwia widzisz odciśnięte ślady na stopach to wiedz, że coś się dzieje i prawdopodobnie powinnaś zainteresować się tematem… A zwłaszcza sposobami na pozbycię się nagromadzonej wody.

Sposoby na pozbycie się nadmiaru wody w organizmie

Jak pozbyć się nadmiaru wodu w organizmie_
Jeżeli chcecie przywrócić swojemu ciału prawidłowy bilans wody w organizmie to zastosujcie się do poniższych wskazówek. Mam nadzieję, że to Wam pomoże, tak jak i mi 🙂 Jestem żywym przykładem na to, że te proste zalecenia działają.

 • Pij dużo płynów, najlepiej niegazowanej wody mineralnej – brzmi paradoksalnie, przyjmuj więcej wody by się jej pozbyć – ale to właśnie tak działa. 2 litry to minimum, i nie – kawa się nie liczy. Jeżeli wyrównamy zapotrzebowanie na płyny nasze ciało nie będzie chciało oszczędzać jej na gorsze czasy, przyzwyczai się po prostu do tego, że zawsze zostanie mu dostarczona odpowiednia ilość wody
 • Zwykła woda nie pomaga? Podkręć jej działanie przygotowując specjalny napój z pietruszki, cytryny i jabłka. Potrzebujesz 1,5 litra wody, 1 cytrynę, 1 jabłko i 2 pęczki natki pietruszki. Zieleninę miksujesz z jabłkiem i wrzucasz do dzbanka z wodą, całość skrapiasz sokiem z cytryny i gotowe. Mieszasz i popijasz cały dzień. Ten napój ma działanie moczopędne i sprawi, że bardzo szybko pozbędziesz się niechcianych zapasów.
 • Zadbaj o prawidłową dietę i zrezygnuj z soli kuchennej. Przesolone potrawy sprawiają, że woda się zatrzymuje. Pożegnaj się zatem z białym proszkiem i słonymi przekąskami. Od razu będzie Ci lżej. Zamiast tego kup arbuza, melona, ogórka – wszystkie warzywa i owoce, które składają się z dużej ilości wody są w tym wypadku na propsie. Kolejna zaleta jest taka, że są niskokaloryczne, więc możemy się nawcinać niemal że do woli bez uszczerbku na wadze. Ba nawet z polepszeniem sytuacji na niej, bo skoro nie tuczą, a zapychają głód to dobra nasza!
 • Kawa i mocna herbata to nie są przyjaciele akcji polegającej na usuwaniu nadmiaru wody. Alkohol też jest beeee, bo odwadnia i w obronie nasz organizm chce zatrzymać jeszcze więcej wody dla siebie. Wręcz przeciwnie działają natomiast wywary z ziół (mniszek lekarski, żurawina, skrzyp czy pokrzywa).
 • Dużo sportu również może usprawnić naszą wodną gospodarkę, ponieważ podczas kurczenia się mięśni dochodzi do regularnego pobudzania układu krążenia. Poranny jogging, szybsza jazda na rowerze albo po prostu regularna gimnastyka załatwią sprawę z wodą na dłużej.

Co jeść, żeby usunąć wodę z organizmu

I na sam koniec short lista produktów, które są polecane przy pozbywaniu się niepotrzebnej wody z naszego organizmu 🙂

 • natka pietruszki
 • seler
 • arbuz
 • melon
 • ogórki
 • coś co ma dużo potasu czyli np. banany, rodzynki, warzywa strączkowe, pomidory, soczewica
 • ananas

Na mnie najlepiej podział napój z pietruszki i jabłka. Wam polecam również moją wersję na saturator
saturator

🙂 Powodzenia w zwalczaniu tej przypadłości 🙂

Share.

Leave A Reply