Okrągłe stoły na weselu – tak czy nie?

4

Bardzo podobają mi się okrągłe stoły na weselu. Wiem, że wiele osób mówi, że ciężko wtedy o integrację gości, że część osób siedzi tyłem do pary młodej i nie może wygodnie obserwować sali, że jest kłopot z usadzeniem rodziny tak by każdy siedział obok tego kogo lubi.

Ale czy naprawdę te rozterki mamy tylko w przypadku okrągłych stołów? Nie sądzę 🙂

Nie brałam jeszcze udziału w weselu z okrągłymi stołami, więc nie mam zbyt wielu doświadczeń w tym temacie, ale już za 3 miesiące jestem świadkową u swojej siostry gdzie sala będzie właśnie tak zaaranżowana. Już dziś wiem, że na naszym weselu (2017 🙂 heloł) też zdecydujemy się na takie ustawienie, bo po prostu wygląda to przepięknie. Ale żeby nie było, że tylko względy estetyczne o tym zdecydowały przedstawię Wam pakiet zalet wynikających z wyboru okrągłych stołów. Do wglądu załączam także kilka zdjęć, żeby przybliżyć Wam efekt jaki można uzyskać.

Zalety okrągłych stołów

1. Będzie oryginalnie!

W Ameryce są już od dawna, w Europie tak samo – u nas coraz śmielej występują w restauracjach i salach bankietowych, ale jeszcze mało osób się na nie decyduję. Lubimy ten biesiadowy styl, który umożliwiają prostokątne ustawienia stołów. I ja również nie mam nic przeciwko temu, ale na swoim weselu marzą mi się okrągłe, ładnie nakryte stoły i wiem, że może się to spodobać wielu gościom. To będzie coś nowego, świeżego i oryginalnego.
okrągłe stoły

2. Możesz wygodnie posadzić gości

Przy okrągłych stołach, w zależności od ich wielkości, możesz posadzić od 8 do nawet 14 osób. Wszyscy doskonale się widzą i mogą łatwo ze sobą porozmawiać, co jest bardzo ważne na tego typu uroczystościach, gdy gra muzyka i panuje ogólny gwar. Poza tym wydaje mi się, że przy okrągłych stołach nie ma dylematu, jak umiejscowić gości by każdy dobrze się czuł w swoim towarzystwie. Mamy wiele opcji do wyboru:

 • wiekowo
 • rodzinnie
 • dzieci
 • znajomościami z pracy, studiów itd

Może mi zarzucicie, że od razu się tutaj zrobią podziały, ale ja tak tego nie odbieram – ważne jest dla mnie to, żeby moi goście dobrze się ze sobą czuli, nie było skrępowani i chętnie się bawili.

3. Wygodniejsza aranżacja sali bankietowej

Nie dość, że wygląda wszystko bardzo elegancko, to przy okazji bardzo łatwo się wychodzi – unikamy efektu gąsienicy, gdy jedna osoba chce opuścić salę, to reszta musi ją przepuszczać. Robię się wtedy zamieszanie i jest po prostu niewygodnie. Przy okrągłych stołach problem znika i każdy swobodnie może się przemieszczać. Nie ma także kłopotu z dostaniem się do Pary Młodej, komunikacyjna przestrzeń jest zapewniona. I tak organizacyjnie, to nawet kelnerom łatwiej jest obsługiwać gości, jeżeli mogą do każdego wygodnie podejść.
stoły okrągłe zalety

4. Urokliwa dekoracja

Okrągłe stoły można nietypowo udekorować. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, żeby kwiaty, świeczniki czy inne dekoracje nie przysłaniały gości, ale możliwości aranżacji jest tak wiele, że na pewno uda się wybrać coś odpowiedniego. Akurat w restauracji, którą my zarezerwowaliśmy mamy do wyboru kilka wystrojów – strasznie się cieszę, że właścicielka ma zacięcie wedding planerskie, bo będzie wielką pomocą przed wielkim dniem. Póki co najbardziej podobają mi się takie kryształowe świeczniki, które robią piękny klimat. Poniżej kilka świetnych inspiracji.
okragłe stoły
okrągłe stoły
stoły okrągłe

5. Stoły mieszane: prostokątne + okrągłe

Teraz wszyscy będą już zadowoleni 🙂 zwolennicy biesiady będą mogli siedzieć przy tradycyjnym ustawieniu, natomiast mniejsze grupy znajomych czy maluszki zasiądą przy stołach okrągłych. Na niektórych salach to po prostu rozwiązanie najbardziej praktyczne i jednocześnie najładniejsze. Dlatego najlepiej skonsultować swoje pomysły z restauratorem 🙂
okrągle stoły na wesele
Tak to wygląda w naszej restauracji 🙂
orchidea kobiele wielkie

jaro.czest.pl

jaro.czest.pl

To by było na tyle 🙂 jestem ciekawa co Wy sądzicie o okrągłych stołach i jak Wy wyobrażacie sobie ten dzień!

fotografie okrągłych stołów pochodzą z pinterest

Share.

About Author

Cześć! Miło Cię tu widzieć. Mam na imię Nina. Całkiem pokaźna książka z przepisami zostanie teraz rozbudowana o inne, równie inspirujące i babskie tematy. Wpadaj, kiedy tylko masz ochotę ugotować coś fajnego, przeczytać szczerą recenzję lub po prostu sprawdzić co się u mnie dzieje. Znajdziesz mnie również na FB, Instagramie oraz Endomondo. Wspominałam już, że tort bezowy z kremem mascarpone długo się przy mnie nie uchowa i nigdy nie odmawiam zakupów?

4 komentarze

 1. Jeszcze wczoraj stwierdziłam że zdecydowanie bardziej mi się podobają okrągłe stoły heeehehe:D
  Ja byłam na takim weselu i nie widziałam, żeby się goście nie mogli z tego powodu zintegrować:D

  • Nina Wiśniewska on

   Już w sierpniu będę mogła stwierdzić na własnej skórze, ale też myślę, że to żadna wymówka!

  • Nina Wiśniewska on

   Zgadzam się, że dużo zależy od gości 🙂 a byłaś kiedyś na weselu z okrągłymi? Jak to wyglądało?

Leave A Reply