Jak ściągnąć simlocka Orange z iPhone 5s? Moja historia.

2

Zawsze byłam fanką różnych telefonów komórkowych i często je zmieniałam nie przywiązując się za bardzo do konkretnego modelu. Przełom nastąpił gdy w moje ręce trafił iphone 4s – kochałam go miłością szczerą i prawdziwą, to świetny telefon. Przez wielu nazywanych wręcz kultowym. Komfort użytkowania aplikacji i codziennej obsługi telefonu wzrósł milion razy i już wtedy wiedziałam, że nie chcę mieć telefonu innej marki. Gdy nadarzyła się okazja odkupienia od mojego dobrego kolegi srebrnego 5s bez wahania ją wykorzystałam i stałam się szczęśliwą posiadaczką Sreberka.

Problemem był tylko simlock sieci Orange założony na ten egzemplarz. Sama od wielu lat jestem w Plusie i nie chciałam tego numeru zmieniać. Poczytałam trochę w internecie i stwierdziłam, że w dzisiejszych czasach da się zdjąć blokadę operatora w parę godzin. Wertując jednak forum Orange zobaczyłam info, że sieć ta nie zakłada już simlocków na 5s.
orange simlock 5s
Podbudowana tą wiadomością pomyślałam, że moje Sreberko też pewnie nie ma. Dodatkowo zachęcona dwoma IMEI checkerami online (jeden powiedział, że telefon jest UNLOCKED – czyli bez blokady simlock, drugi UNKNOW – co wzięłam niestety zbyt pochopnie za dobrą kartę) zaczęłam zmniejszać mój sim do wersji nano. W czwórce karta sim była micro.

Po obejrzeniu 3 filmików na yt na temat „jak poprawnie wyciąć kartę nano z mikro” czułam się prawdziwym masterem w tej dziedzinie. Po 2 kolejnych minutach miałam w ręku zmniejszoną kartę i Sreberko! Tadam – pierwsze uruchomienie.

I bach – komunikat od Apple, że ta karta jest niepożądana i nie jest to wina producenta, a operatora. Szybki research w necie potwierdził moje przeczucia, że moje 5s ma simlocka. Był piątek wieczór, miałam wyczyszczonego 4s, obciętą kartę i 5s z wyłącznością na Orange. W sieci jest wiele stron, które oferują zdjęcie simlocka od ręki, online. Ja nie chciałam jednak ryzykować, zwłaszcza, że cena tej usługi była taka sama jak w salonie, a czasami nawet wyższa. Poszukałam najbliższego salonu i z samego ranka wysłałam mojego narzeczonego na przeszpiegi. Cel był jeden – dowiedzieć się czy w nie za dużym punkcie Orange na Tarchominie wykonają dla nas tą usługę i co trzeba mieć ze sobą by tego dzieła dokonać. Okazało się, że jesteśmy uratowani, bo w każdym salonie taka opcja istnieje. Zdjęcie simlocka kosztuje 77 zł i trwa do 72h.
iphone-5s simlock orange

Co jest potrzebne do zdjęcia simlocka w Orange

  • Jeżeli nasz telefon ma gwarancje to potrzebna jest karta gwarancyjna, by jej nie stracić. Mój egzemplarz już nie miał, więc tego dokumentu nie potrzebowaliśmy.
  • Nie jest potrzebna ostatnia faktura za rachunki w Orange
  • Nie jest potrzebny id klienta czy cokolwiek innego co świadczyłoby o tym, że jesteś właścicielem tego telefonu
  • Bezwzględnie natomiast potrzebny jest nr w orange w usłudze abonamentowej do którego zostanie przypisana opłata za wykonanie usługi czyli nasze 77 zł – nie było możliwości opłacenia tego w kasie, trzeba było dopisać to do jakiegoś rachunku orange. Mi akurat przyszedł z pomocą brat, który ma w Orange internet mobiny, do jego nr przypisaliśmy tę opłatę. Jeżeli wy planujecie podobne przedsięwzięcie to zastanówcie się kto z Waszych przyjaciół pomoże w tym temacie.
  • Potrzebny jest IMEI telefonu
  • Potrzebny jest nr tel (może być inna sieć) lub mail gdzie zostaną wysłane dalsze instrukcje

Po formalnościach związanych z opłatą podajemy IMEI, pracownik Orange wprowadza go do systemu i pozostaje nam czekać na informacje oraz pozostałe instrukcje. Pani poinformowała nas, że będzie to trwać do 72 godzin, ale najczęściej telefon będzie już gotowy po kilku h. Dostaliśmy też informacje, że będzie trzeba wprowadzić kod do telefonu… Już wtedy zapaliła mi się czerwona lampka, o co chodzi z kodem, bo podczas researchu nikt o tym nie wspominał… zaraz jednak drugi pracownik sprostował, że to nie będzie kod, ale będzie trzeba połączyć się z iTunsem, który odblokuje telefon. Jak się potem okazało nie jest to konieczne, okazuje się, że pracownicy nie wiedzą do końca jak przebiega ten proces ale też nie mam do nich o to żalu, po prostu to się pewnie szybko zmienia i trzeba na żywca to przeżyć.

Tego samego dnia, wieczorem dostaliśmy sms, że z powodu awarii na serwerach Apple wykonanie usługi wydłuży się i Orange poinformuje nas o dalszych krokach. W tym momencie uświadomiłam sobie, że w salonie nie dostaliśmy żadnego kwitu, żadnego zlecenia usługi, żadnego potwierdzenia, że zapłaciliśmy za zdjęcie simlocka (w końcu przypisałam tą kwotę mojemu bratu :)) Moja rozsądna połówka kazała jednak czekać spokojnie, nie podnosić rabanu i poszła kupić mi starter Orange, co by nie odcinać mnie od mobilnego świata.

Szczęśliwą posiadaczką nr w pomarańczowej sieci byłam 2 dni, ponieważ w poniedziałek wieczorem okazało się, że cała operacja zakończyła się powodzeniem. W pełnej gotowości bojowej włożyłam swoją perfekcyjnie przyciętą kartę nano do slotu i podłączyłam telefon do iTunes. Nie było to jednak konieczne, ponieważ od razu Sreberko zachęciło mnie do przechodzenia kolejnych kroków w rejestracji do swojego apple ID. Na końcu procesu w lewym górnym rogu telefon wykrył sieć PLUS z pełnym zasięgiem! Wszystko się zgadzało, chodziło bez problemu, próba połączeń telefonicznych, wysyłanie sms itd zakończyła się powodzeniem. Telefon działał!

Zatem do odblokowania telefonu potrzebowałam tylko nowej karty innego operatora oraz sieć wifi. Wszystko zrobiło się samo, intuicyjnie. Nie trzeba synchronizować telefonu i czekać na komunikat, że odblokowanie się udało (tak jak to jest w tej popularnej instrukcji krążącej po sieci). Wszystko robi się domyślnie.

Ja już dwa dni cieszę się swoim nowym telefonem. Mam nadzieję, że Wam też pójdzie gładko przy zdejmowaniu Simlocka ze swoich aparatów. Powodzenia.

Jak zdjąć simlocka

Share.

About Author

Cześć! Miło Cię tu widzieć. Mam na imię Nina. Całkiem pokaźna książka z przepisami zostanie teraz rozbudowana o inne, równie inspirujące i babskie tematy. Wpadaj, kiedy tylko masz ochotę ugotować coś fajnego, przeczytać szczerą recenzję lub po prostu sprawdzić co się u mnie dzieje. Znajdziesz mnie również na FB, Instagramie oraz Endomondo. Wspominałam już, że tort bezowy z kremem mascarpone długo się przy mnie nie uchowa i nigdy nie odmawiam zakupów?

2 komentarze

  1. Bo cóż. W tym kraju robią kasę na wszystkim. W UK zdjęcie simlocka z mojego iPhone wyglądało tak, ze zgłosiłem zakończenie umowy na czacie oblugi klienta, potwierdzenie numeru klienta, wiadomość na telefon o trwaniu procesu i na drugi dzień telefon odblokowany. Bez wychodzenia z domu, za darmo. Kochana Polska.

  2. Orange powinien zdejmowac simlock po spłaceniu telefonu lub po zakonczeniu umowy – to jest nieuczciwe ze pozostawiaja ten simlock i trzeba im ekstra zapłacic – ja miałem telefon na 2 lata w abo i po 2 latach rozwiazałem umowe, przeszedłem do innej sieci, fakt ze dostałem ta immy telefo , nowszy i zaczałem go uzywac. Po jakims czasie chciałem stary 5s dac synowi, który miał karte w play – co sie okazało, ze cwaniaki z Orange zostawili mi simlock na telefonie, pomimo to ze jest spałcony, umowa dawno zakonczone – to jest mega nie fair, powinni wysłac aktualizacje do Apple o zdjecie simlocka a nie wołac jesczze kase za to…

Leave A Reply